1 € = 25.440 Kč (ČNB 18.8.2021 )    login
levné ubytování

Cyklotrasa v Dolomitech

Cyklotrasa v Dolomitech

Letos nově otevřená cyklotrasa ve Val di Non dlouhá 32 km, vedoucí přes 8 obcí: Romeno, Don, Amblar, Sarnonico, Cavareno, Malosco, Fondo a Ronzone. První úsek nové cesty vede po zpevněných komunikacích. Trasa je převážně rovinatá a má pouze několik krátkých stoupání. Cyklotrasa slouží nejen pro vyjížďky na kole, ale slouží více než 5000 obyvatelům na cestě mezi domovem a prací.

Trasa začíná z jihu ve vesnici Malgolo a vede po nové cyklostezce podél státní silnice podél staré železniční trati Trento - Male. Po krátkém stoupání přijedete na louky v údolí Romeno a překonáte dřevěný most. Na pravé straně pojedete vedle lesa do měst Romeno a Salter. Určitě stojí za prohlídku kostel svatého Antonína se zajímavými freskami.

Cyklotrasa pokračuje podél cesty vedoucí přes údolí Val di Non která protíná louky a jablečné sady a míjí sportovní centrum Tenis Halle Cavareno a historické centrum m2ste4ka. Potom pojedete přes malebné vesničky Sarnonico, Ronzone a Malone, pokračujete dolů do ovocných sadů, kde budete míjet kaňony a skály. Poslední část je kolem obce Pradiei. Zde cyklotrasa vede jedním z nejzelenější a nejmalebnější krajinou. Cesta končí u Athenaeum, kde jste uzavřely smyčku, ale celková cesta nakonec končí v Malgolu po překročení mostu.

Cyklotrasa

Doporučujeme projížďky po cyklotrase v nádherném podhůří italských Dolomit.